Prawdopodobnie w lipcu 2023 zostanie wprowadzony program Bezpieczny Kredyt 2%

Dziś chciałbym porozmawiać z Wami o tym, jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w naszym mieście w roku 2023 oraz jakie korzyści mogą czerpać z niego  ludzie, którzy planują zakup swojego pierwszego mieszkania.

Z pewnością nie jest tajemnicą, że Szczecin od kilku lat przyciąga inwestorów oraz osoby zainteresowane zakupem nieruchomości. Dlaczego? 

Po pierwsze, ze względu na swoje atrakcyjne położenie nad rzeką Odrą oraz bliskość Morza Bałtyckiego. 

Po drugie, ze względu na dynamicznie rozwijającą się infrastrukturę i coraz liczniejsze inwestycje. Na pewno warto zwrócić uwagę na planowane budowy kolejnych osiedli mieszkaniowych oraz rozbudowę sieci komunikacyjnej.

Ale co z programem Bezpieczny Kredyt 2% na pierwsze mieszkanie? Czy program wejdzie i czy warto z niego skorzystać? Odpowiedź brzmi: tak! 

Maksymalna kwota takiego kredytu to 500 tysięcy złotych dla jednego kredytobiorcy i 600 tysięcy złotych dla małżeństwa lub rodziców z dzieckiem. Problem jednak w tym, że bank wyliczając zdolność kredytową będzie uwzględniał obciążenia kredytowe w całym okresie kredytowania, a nie tylko w pierwszych latach. Zdolność kredytowa w takim programie wcale nie będzie, więc dużo wyższa niż obecnie, dlatego skorzystać z wysokich dopłat będą mogli głównie zarabiający wyraźnie powyżej średniej, którzy kredyt mogliby uzyskać już dzisiaj. Zatem program nie spełni nadziei o łatwo dostępnym kredycie.

Program ma wejść w życie w lipcu 2023  i jest to świetna opcja dla ludzi, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Dzięki niemu można otrzymać gwarancje stałego oprocentowania 2% na 10 lat  co jest ogromnym wsparciem finansowym.

W przypadku Szczecina, program Bezpieczny kredyt 2% już cieszy się dużym zainteresowaniem i na pewno warto się o niego poczekać. Warto również pamiętać, że w naszym mieście jest wiele atrakcyjnych ofert na rynku pierwotnym.

Podsumowując, program na Pierwsze Mieszkanie Bezpieczny Kredyt 2% to świetna opcja dla ludzi, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie w Szczecinie. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z warunkami programu oraz ofertami na rynku nieruchomości w Szczecinie!

Szczegóły programu opisaliśmy na podstronie: