Kredyt dla marynarza
Od ponad 10-ciu lat oferujemy rozwiązania finansowe dla marynarzy i ich rodzin. Walutą kredytowania jest: PLN, EUR, USD, GBP, NOK.
FAQ – Najczęściej zadawane pytania
- Czy Marynarz pracujący za granicą może otrzymać kredyt hipoteczny w Polskim banku?
Tak, Marynarz posiadający numer PESEL może wnioskować w wybranych Polskich bankach o kredyt hipoteczny na zakup, budowę czy remont nieruchomości w Polsce lub refinansowanie takiego kredytu.
- W jakiej walucie Marynarz może zaciągnąć kredyt hipoteczny?
Zgodnie z prawem, najczęściej Marynarze zaciągają kredyty w tych walutach, w których osiągają dochody, lub korzystają ze specjalnych ofert pozwalających im na wzięcie kredytu w PLN.
- Jak bank ustala zdolność kredytową Marynarza?
Najistotniejsza jest średnia miesięczna dochodu Marynarza z ostatnich 12 miesięcy. Tak wyliczony dochód porównywany jest ze spłacanymi dotychczas zobowiązaniami, prognozowaną ratą wnioskowanego kredytu oraz kosztami utrzymania rodziny Marynarza.
- Jakie dokumenty finansowe Bank może wymagać od Marynarza?
– kopie wpisów w książeczce żeglarskiej
– kopie kontraktów marynarskich / umów o pracę z ostatnich 12 lub 24 miesięcy
– kopie paymentów z ostatnich 12 lub 24 miesięcy
– wyciągi bankowe z rachunku, na który wpływało wynagrodzenie z ostatnich 6, 12, lub 24 miesięcy
- Jaki wkład własny przy kredycie hipotecznym powinien mieć Marynarz?
W zależności od wybranej oferty wymagany wkład własny waha się od 20% do 40% wartości transakcji.
Król i Partnerzy w mediach
Arek Arinho
Fachowcy w swojej dziedzinie! Profesjonalizm i uczciwość przy załatwianiu i opiece kredytu. Pan Mirek i Pan Mariusz zawsze dostępni i gotowi pomóc rozwiązać każdy problem bankowy. Od około 8lat mogę na tych Panach polegać. Dla marynarza,który nie ma za wiele czasu na rozwiązywanie często zawiłych problemów bankowych związanych z kredytem to bardzo istotne! Polecam z czystym sumieniem!
Tomasz Ryczkowski
Firma godna polecenia. Mimo trudnych i niepewnych czasów w czasie pandemii udało się załatwić kredyt na zakup mieszkania. Dzięki doradcom z kancelarii Król i Partnerzy zaoszdzilismy sporo czasu, i nie było potrzeby składania wniosków w kolejnych bankach. Polecam zwłaszcza wszystkim z branży morskiej, zatrudnionym na kontraktach i zarabiających w innych walutach niż polski złoty. Bardzo dobry kontakt i profesjonalna obsługa.
Polecam wszystkim.
Julia Wojnarowska
Brałam udział w szkoleniu z inwestowania w nieruchomości. Szkolenie zdecydowanie za szybko się skończyło – nie wiem kiedy ten cały czas zleciał. Otrzymałam wiele cennych informacji jak się przygotować na każdym etapie takiej inwestycji. Najbardziej podoba mi się życiowe podejście i szacunek dla indywidualnych potrzeb każdego inwestującego. Mirosław i Mariusz to faceci o bardzo otwartych umysłach!
Źródło opinii: facebook.com/krolipartnerzy
KREDYT GOTÓWKOWY
Alternatywą dla walutowych kredytów mieszkaniowych jest kredyt gotówkowy w złotówkach, którego maksymalna kwota wynosi 200 000 zł.
KREDYT HIPOTECZNY
Finansowanie zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, lub budowy domu na własnej działce, bądź remontu tych nieruchomości.
PEŁNOMOCNICTWO
Marynarz, aby udzielić pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego musi udać się do dowolnej kancelarii notarialnej w Polsce z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.
Marynarze i ich rodziny mają dość ograniczone możliwości wyboru oferty kredytowej. Główną przeszkodą dla banków jest forma zatrudnienia oraz waluta zarobków. Marynarz zatrudniany jest na podstawie kontraktu i jest to forma, która w ocenie wielu banków, nie gwarantuje ciągłości dochodów.
Od wielu lat skutecznie pomagamy marynarzom w zdobyciu finansowania na upragnioną nieruchomość. Bo przecież to właśnie dom jest wyczekiwanym portem marynarza. Proces kredytowy dla rodzin marynarskich przebiega inaczej niż dla osób pracujących na umowę o pracę. Pomagamy skompletować dokumenty, kierujemy do banków, które akceptują tę specyficzną formę zarabiania i wspieramy rodziny marynarskie w realizacji ich marzenia o domu.
Z nami przybijesz do najwspanialszego portu na świecie – własnego domu!
Kredyt hipoteczny
Wykorzystując nasze 10-letnie doświadczenie w branży kredytów hipotecznych, a także nawiązaną współpracę z licznymi partnerami z sektora finansowego, proponujemy pomoc w porównaniu ofert bankowych oraz w skutecznym wyborze i pozyskaniu najkorzystniejszego finansowania dla Państwa inwestycji.
Pomagamy ocenić zdolność kredytową, a także stan prawny wybranej nieruchomości. Wspieramy w opracowaniu kosztorysu prac budowlanych, oraz skompletowaniu dokumentów nieruchomości.
Jesteśmy mobilnymi ekspertami kredytowymi, dlatego miejsce spotkania dostosujemy do Państwa możliwości.
Parametry kredytu
Parametry kredytu:
- waluty kredytu PLN, a dla zarabiających w walutach EUR, USD, GBP, (NOK);
- maksymalna kwota, do 90% wartości nieruchomości;
- brak ograniczenia w zakresie maksymalnego wieku kredytowania przy skorzystaniu z ubezpieczenia na życie;
- dla wolnych zawodów – możliwość przyjęcia dochodów na oświadczenie Klienta;
- możliwość finansowania zakupu nieruchomości na rynku wtórnym lub pierwotnym oraz powiększenia kwoty kredytu o środki na jej remont / wykończenie;
- możliwość finansowania zakupu działki pod budowę;
- możliwość finansowania budowy domu na własnej działce;
- spłata kredytu w systemach spłaty równej lub malejącej;
- oprocentowanie uzależnione od zmiennej lub stałej stawki bazowej;
- indywidualnie negocjowane warunki cenowe;
Po szczegóły ofert zapraszamy do kontaktu.
Żona marynarza
o współpracy z nami
FAQ Częste pytania dotyczące kredytu dla marynarzy
Jakie dokumenty potrzebuje żona czy partnerka aby dopiąć, załatwić czy sfinalizować proces kredytowy?
Aby szczęśliwie dopłynąć do bankowego portu z pieniędzmi na wymarzoną inwestycję, należy przede wszystkim przygotować podstawowe dokumenty finansowe marynarza, takie jak: kopię książeczki żeglarskiej, kontrakty marynarskie z obecnego i poprzedniego roku, paymenty z ostatniego roku oraz wyciąg z rachunku walutowego, na które wpływa wynagrodzenie za ostatnie 12 miesięcy. Ewentualne dodatkowe dokumenty ustalane są indywidualnie.
A dokumenty żony, partnerki?
Jeżeli marynarz stara się o kredyt wspólnie ze swoją małżonką bądź partnerką, wtedy „Marynarka” powinna dostarczyć swój dowód osobisty i wyciągi z konta. Jeśli osiąga ona dochód, który ma być wliczony do zdolności kredytowej, wtedy potrzebne będą również jej dokumenty finansowe.
Czy można to załatwić bez pełnomocnictwa?
Niestety nie, ponieważ pełnomocnictwo jest niezbędnym dokumentem do reprezentowania męża lub partnera, wymaganym nie tylko przez Bank, ale również przez Dewelopera, Notariusza, Sąd itp. Ze względu na wagę spraw związanych z kredytem mieszkaniowym, pełnomocnictwo takie powinno mieć formę aktu notarialnego, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że nie zostanie przez jakąkolwiek instytucję zakwestionowane. Chętnie udostępnimy wzór akceptowanego pełnomocnictwa Czytelniczkom Żony Marynarza, prosimy tylko o kontakt w tej sprawie.
Czy marynarz będąc na statku ma jakiś realny wpływ na sytuację gdyby coś poszło np. nie tak?
Tak może kontrolować sytuację poprzez emalia lub telefon, natomiast jest to bardzo ograniczona możliwość ze względu na odległość. Jednak z doświadczenia udostępniamy możliwość zdalnej konsultacji z nami, uczestniczenia w ten sposób w negocjacjach czy sugerowania zapisów umowy kredytowej. W wyjątkowych sytuacjach stosujemy możliwość akceptowania dokumentów podpisanych przez Marynarza w krajach, które ratyfikowały konwencję Haską, która pozwala na legalne stosowanie dokumentów sporządzonych w innym kraju. W takim przypadku Marynarz będący za granicą może np. w tamtejszym urzędzie podpisać nowe pełnomocnictwo dla małżonki w Polsce, jeżeli dotychczasowe zostało zakwestionowane. Wykaz krajów, które ratyfikowały tę konwencję możemy Czytelniczkom udostępnić.
Kto najczęściej podpisuje umowy kredytowe, kobiety, marynarze czy może jednak wspólnie?
Wspominając ostatnie 10 lat współpracy z Marynarzami, najczęściej na podpisaniu umowy klienci pojawiają się wspólnie. Ale też nie rzadką sytuacją jest podpisywanie umowy przez samą Żonę / partnerkę. W odpowiedzi na taką sytuację otaczamy merytoryczną opieką Panie, które samodzielnie finalizują sprawy kredytowe. Jednak zanim dojdzie do podpisania umowy często jest tak, że proces przygotowawczy albo jego część, jest prowadzony przez panie.
Na co kobieta załatwiająca formalności powinna zwracać szczególna uwagę?
Przede wszystkim od strony bankowej, powinna mieć komplet aktualnych dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku kredytowego. Prawidłowo spisane pełnomocnictwo oraz nie bać się negocjować warunków cenowych z deweloperem, bankiem. rzeczoznawcą majątkowym, notariuszem itp. Szczególną uwagę należy także zwrócić na sytuację prawną wybranej nieruchomości, a w tym pomoże doświadczony doradca bankowy, który potrafi wychwycić zagrożenia i poinformuje o ryzykach związanych z transakcją.
Czy są jakieś obostrzenia albo dodatkowe wymagania spowodowane tym, że jeden z kredytobiorców pracuje na morzu?
Właściwie jedynym wymogiem jest posiadanie pełnomocnika na lądzie z uwagi na charakter pracy, częste nieobecności w kraju i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z bankiem. Warto również pamiętać, że w związku z tym iż Marynarz osiąga swoje dochody w walucie obcej, to zgodnie z obowiązującą rekomendacją KNFu, zaciągany kredyt mieszkaniowy będzie musiał być w tej samej walucie co waluta głównego dochodu rodziny.
SZCZECIN
Zbożowa 4A/II piętro
70-653 Szczecin
GDAŃSK
Al. Grunwaldzka 472
wejście A, piętro 1
80-309 Gdańsk
POZNAŃ - MALTA
ul. Baraniaka 88E/F
61-166 Poznań
WROCŁAW
ul. Rzeźnicza 28-31
50-130 Wrocław
WARSZAWA
ul. Przeskok 3
00-032 Warszawa
Misja
Naszą misją jest skuteczne i optymalne cenowo realizowanie marzeń naszych Klientów związanych z zakupem lub budową nieruchomości.
Biuro
70-653 Szczecin
- [email protected]
+48 661 677 277
Kluczowe wartości
Odpowiedzialność
Uczciwość