Ubezpieczenie
Ubezpieczenie jest szczególnym produktem, który należy posiadać zanim się go potrzebuje. Jeśli nie jesteśmy ubezpieczeni w momencie zdarzenia takiego jak wypadek, choroba, czy śmierć, to wtedy już jest za późno. Natomiast konsekwencje potrafią być tragiczne w skutkach.
Zawód marynarza swoim charakterem odbiega od powszechnie wykonywanych profesji. Niesie on ze sobą wiele ryzyk, na które nie są narażeni ludzie na co dzień. Sztormy, ataki piratów, pożary na statkach, zaginięcia, to nie jest coś o czym musi myśleć każdy. Czynniki te sprawiają, że posiadanie ubezpieczenia na życie jest wręcz konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa finansowego sobie i bliskim.
Nasze doświadczenia w pracy z klientami pokazują, że decyzja o wyborze produktu ubezpieczeniowego jest bardzo trudna. Dlatego też przeprowadzamy szczegółowy audyt finansów osobistych, podczas którego staramy się określić priorytety klienta, zweryfikować posiadane zobowiązania i polisy oraz przeanalizować sytuację finansową gospodarstwa domowego.
Dzięki wnikliwej analizie jesteśmy w stanie wypracować indywidualny program, który zabezpieczy Państwa sytuację finansową niezależnie od okoliczności.
Oczywiście sytuacja finansowa każdego jest zmienna. Pojawiają się dzieci, zobowiązania, trudne sytuacje wpływające na możliwość zarobkowania. Dlatego pozostajemy w kontakcie z naszymi klientami i na bieżąco poprawiamy posiadany program dostosowując go do nowej sytuacji.
Jeżeli szukają Państwo kompleksowej i profesjonalnej obsługi finansów osobistych, to zapraszamy do kontaktu.
FAQ Częste pytania dotyczące kredytu dla marynarzy
Jakie dokumenty potrzebuje żona czy partnerka aby dopiąć, załatwić czy sfinalizować proces kredytowy?
Aby szczęśliwie dopłynąć do bankowego portu z pieniędzmi na wymarzoną inwestycję, należy przede wszystkim przygotować podstawowe dokumenty finansowe marynarza, takie jak: kopię książeczki żeglarskiej, kontrakty marynarskie z obecnego i poprzedniego roku, paymenty z ostatniego roku oraz wyciąg z rachunku walutowego, na które wpływa wynagrodzenie za ostatnie 12 miesięcy. Ewentualne dodatkowe dokumenty ustalane są indywidualnie.
A dokumenty żony, partnerki?
Jeżeli marynarz stara się o kredyt wspólnie ze swoją małżonką bądź partnerką, wtedy „Marynarka” powinna dostarczyć swój dowód osobisty i wyciągi z konta. Jeśli osiąga ona dochód, który ma być wliczony do zdolności kredytowej, wtedy potrzebne będą również jej dokumenty finansowe.
Czy można to załatwić bez pełnomocnictwa?
Niestety nie, ponieważ pełnomocnictwo jest niezbędnym dokumentem do reprezentowania męża lub partnera, wymaganym nie tylko przez Bank, ale również przez Dewelopera, Notariusza, Sąd itp. Ze względu na wagę spraw związanych z kredytem mieszkaniowym, pełnomocnictwo takie powinno mieć formę aktu notarialnego, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że nie zostanie przez jakąkolwiek instytucję zakwestionowane. Chętnie udostępnimy wzór akceptowanego pełnomocnictwa Czytelniczkom Żony Marynarza, prosimy tylko o kontakt w tej sprawie.
Czy marynarz będąc na statku ma jakiś realny wpływ na sytuację gdyby coś poszło np. nie tak?
Tak może kontrolować sytuację poprzez emalia lub telefon, natomiast jest to bardzo ograniczona możliwość ze względu na odległość. Jednak z doświadczenia udostępniamy możliwość zdalnej konsultacji z nami, uczestniczenia w ten sposób w negocjacjach czy sugerowania zapisów umowy kredytowej. W wyjątkowych sytuacjach stosujemy możliwość akceptowania dokumentów podpisanych przez Marynarza w krajach, które ratyfikowały konwencję Haską, która pozwala na legalne stosowanie dokumentów sporządzonych w innym kraju. W takim przypadku Marynarz będący za granicą może np. w tamtejszym urzędzie podpisać nowe pełnomocnictwo dla małżonki w Polsce, jeżeli dotychczasowe zostało zakwestionowane. Wykaz krajów, które ratyfikowały tę konwencję możemy Czytelniczkom udostępnić.
Kto najczęściej podpisuje umowy kredytowe, kobiety, marynarze czy może jednak wspólnie?
Wspominając ostatnie 10 lat współpracy z Marynarzami, najczęściej na podpisaniu umowy klienci pojawiają się wspólnie. Ale też nie rzadką sytuacją jest podpisywanie umowy przez samą Żonę / partnerkę. W odpowiedzi na taką sytuację otaczamy merytoryczną opieką Panie, które samodzielnie finalizują sprawy kredytowe. Jednak zanim dojdzie do podpisania umowy często jest tak, że proces przygotowawczy albo jego część, jest prowadzony przez panie.
Na co kobieta załatwiająca formalności powinna zwracać szczególna uwagę?
Przede wszystkim od strony bankowej, powinna mieć komplet aktualnych dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku kredytowego. Prawidłowo spisane pełnomocnictwo oraz nie bać się negocjować warunków cenowych z deweloperem, bankiem. rzeczoznawcą majątkowym, notariuszem itp. Szczególną uwagę należy także zwrócić na sytuację prawną wybranej nieruchomości, a w tym pomoże doświadczony doradca bankowy, który potrafi wychwycić zagrożenia i poinformuje o ryzykach związanych z transakcją.
Czy są jakieś obostrzenia albo dodatkowe wymagania spowodowane tym, że jeden z kredytobiorców pracuje na morzu?
Właściwie jedynym wymogiem jest posiadanie pełnomocnika na lądzie z uwagi na charakter pracy, częste nieobecności w kraju i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z bankiem. Warto również pamiętać, że w związku z tym iż Marynarz osiąga swoje dochody w walucie obcej, to zgodnie z obowiązującą rekomendacją KNFu, zaciągany kredyt mieszkaniowy będzie musiał być w tej samej walucie co waluta głównego dochodu rodziny.
SZCZECIN
Zbożowa 4A/II piętro
70-653 Szczecin
GDAŃSK
Al. Grunwaldzka 472
wejście A, piętro 1
80-309 Gdańsk
POZNAŃ - MALTA
ul. Baraniaka 88E/F
61-166 Poznań
WROCŁAW
ul. Rzeźnicza 28-31
50-130 Wrocław
WARSZAWA
ul. Przeskok 3
00-032 Warszawa
Misja
Naszą misją jest skuteczne i optymalne cenowo realizowanie marzeń naszych Klientów związanych z zakupem lub budową nieruchomości.
Biuro
70-653 Szczecin
- [email protected]
+48 661 677 277
Kluczowe wartości
Odpowiedzialność
Uczciwość