Kredyt dla marynarza

Od ponad 10-ciu lat oferujemy rozwiązania finansowe dla marynarzy i ich rodzin. Walutą kredytowania jest: PLN, EUR, USD, GBP, NOK.

blank

Arek Arinho

Fachowcy w swojej dziedzinie! Profesjonalizm i uczciwość przy załatwianiu i opiece kredytu. Pan Mirek i Pan Mariusz zawsze dostępni i gotowi pomóc rozwiązać każdy problem bankowy. Od około 8lat mogę na tych Panach polegać. Dla marynarza,który nie ma za wiele czasu na rozwiązywanie często zawiłych problemów bankowych związanych z kredytem to bardzo istotne! Polecam z czystym sumieniem!

blank

Tomasz Ryczkowski

Firma godna polecenia. Mimo trudnych i niepewnych czasów w czasie pandemii udało się załatwić kredyt na zakup mieszkania. Dzięki doradcom z kancelarii Król i Partnerzy zaoszdzilismy sporo czasu, i nie było potrzeby składania wniosków w kolejnych bankach. Polecam zwłaszcza wszystkim z branży morskiej, zatrudnionym na kontraktach i zarabiających w innych walutach niż polski złoty. Bardzo dobry kontakt i profesjonalna obsługa.
Polecam wszystkim.

blank

Julia Wojnarowska

Brałam udział w szkoleniu z inwestowania w nieruchomości. Szkolenie zdecydowanie za szybko się skończyło – nie wiem kiedy ten cały czas zleciał. Otrzymałam wiele cennych informacji jak się przygotować na każdym etapie takiej inwestycji. Najbardziej podoba mi się życiowe podejście i szacunek dla indywidualnych potrzeb każdego inwestującego. Mirosław i Mariusz to faceci o bardzo otwartych umysłach!

Źródło opinii: facebook.com/krolipartnerzy

blank

KREDYT GOTÓWKOWY

Alternatywą dla walutowych kredytów mieszkaniowych jest kredyt gotówkowy w złotówkach, którego maksymalna kwota wynosi 200 000 zł.

blank

KREDYT HIPOTECZNY

Finansowanie zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, lub budowy domu na własnej działce, bądź remontu tych nieruchomości.

blank

PEŁNOMOCNICTWO

Marynarz, aby udzielić pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego musi udać się do dowolnej kancelarii notarialnej w Polsce z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Kredyt dla marynarza

Marynarze i ich rodziny mają dość ograniczone możliwości wyboru oferty kredytowej. Główną przeszkodą dla banków jest forma zatrudnienia oraz waluta zarobków. Marynarz zatrudniany jest na podstawie kontraktu i jest to forma, która w ocenie wielu banków, nie gwarantuje ciągłości dochodów.

Marynarze mogą jednak otrzymać kredyt!

Od wielu lat skutecznie pomagamy marynarzom w zdobyciu finansowania na upragnioną nieruchomość. Bo przecież to właśnie dom jest wyczekiwanym portem marynarza. Proces kredytowy dla rodzin marynarskich przebiega inaczej niż dla osób pracujących na umowę o pracę. Pomagamy skompletować dokumenty, kierujemy do banków, które akceptują tę specyficzną formę zarabiania i wspieramy rodziny marynarskie w realizacji ich marzenia o domu.

 Z nami przybijesz do najwspanialszego portu na świecie – własnego domu!

Wyrażam zgodę

Kredyt hipoteczny

Eksperci finansowi z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości, pomagamy spełnić Klientom marzenia o zakupie nieruchomości.

blank

Wykorzystując nasze 10-letnie doświadczenie w branży kredytów hipotecznych, a także nawiązaną współpracę z licznymi partnerami z sektora finansowego, proponujemy pomoc w porównaniu ofert bankowych oraz w skutecznym wyborze i pozyskaniu najkorzystniejszego finansowania dla Państwa inwestycji.

Pomagamy ocenić zdolność kredytową, a także stan prawny wybranej nieruchomości. Wspieramy w opracowaniu kosztorysu prac budowlanych, oraz skompletowaniu dokumentów nieruchomości.

Jesteśmy mobilnymi ekspertami kredytowymi, dlatego miejsce spotkania dostosujemy do Państwa możliwości.

Parametry kredytu

Parametry kredytu:

  • waluty kredytu PLN, a dla zarabiających w walutach EUR, USD, GBP, (NOK);
  • maksymalna kwota, do 90% wartości nieruchomości;
  • brak ograniczenia w zakresie maksymalnego wieku kredytowania przy skorzystaniu z ubezpieczenia na życie;
  • dla wolnych zawodów – możliwość przyjęcia dochodów na oświadczenie Klienta;
  • możliwość finansowania zakupu nieruchomości na rynku wtórnym lub pierwotnym oraz powiększenia kwoty kredytu o środki na jej remont / wykończenie;
  • możliwość finansowania zakupu działki pod budowę;
  • możliwość finansowania budowy domu na własnej działce;
  • spłata kredytu w systemach spłaty równej lub malejącej;
  • oprocentowanie uzależnione od zmiennej lub stałej stawki bazowej;
  • indywidualnie negocjowane warunki cenowe;

Po szczegóły ofert zapraszamy do kontaktu.

Kalkulator Kredytu Hipotecznego

[formidable id=3]

Żona marynarza
o współpracy z nami

FAQ Częste pytania dotyczące kredytu dla marynarzy

Jakie dokumenty potrzebuje żona czy partnerka aby dopiąć, załatwić czy sfinalizować proces kredytowy?

Aby szczęśliwie dopłynąć do bankowego portu z pieniędzmi na wymarzoną inwestycję, należy przede wszystkim przygotować podstawowe dokumenty finansowe marynarza, takie jak: kopię książeczki żeglarskiej, kontrakty marynarskie z obecnego i poprzedniego roku, paymenty z ostatniego roku oraz wyciąg z rachunku walutowego, na które wpływa wynagrodzenie za ostatnie 12 miesięcy. Ewentualne dodatkowe dokumenty ustalane są indywidualnie.

A dokumenty żony, partnerki?

Jeżeli marynarz stara się o kredyt wspólnie ze swoją małżonką bądź partnerką, wtedy „Marynarka” powinna dostarczyć swój dowód osobisty i wyciągi z konta. Jeśli osiąga ona dochód, który ma być wliczony do zdolności kredytowej, wtedy potrzebne będą również jej dokumenty finansowe.

Czy można to załatwić bez pełnomocnictwa?

Niestety nie, ponieważ pełnomocnictwo jest niezbędnym dokumentem do reprezentowania męża lub partnera, wymaganym nie tylko przez Bank, ale również przez Dewelopera, Notariusza, Sąd itp. Ze względu na wagę spraw związanych z kredytem mieszkaniowym, pełnomocnictwo takie powinno mieć formę aktu notarialnego, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że nie zostanie przez jakąkolwiek instytucję zakwestionowane. Chętnie udostępnimy wzór akceptowanego pełnomocnictwa Czytelniczkom Żony Marynarza, prosimy tylko o kontakt w tej sprawie.

Czy marynarz będąc na statku ma jakiś realny wpływ na sytuację gdyby coś poszło np. nie tak?

Tak może kontrolować sytuację poprzez emalia lub telefon, natomiast jest to bardzo ograniczona możliwość ze względu na odległość. Jednak z doświadczenia udostępniamy możliwość zdalnej konsultacji z nami, uczestniczenia w ten sposób w negocjacjach czy sugerowania zapisów umowy kredytowej. W wyjątkowych sytuacjach stosujemy możliwość akceptowania dokumentów podpisanych przez Marynarza w krajach, które ratyfikowały konwencję Haską, która pozwala na legalne stosowanie dokumentów sporządzonych w innym kraju. W takim przypadku Marynarz będący za granicą może np. w tamtejszym urzędzie podpisać nowe pełnomocnictwo dla małżonki w Polsce, jeżeli dotychczasowe zostało zakwestionowane. Wykaz krajów, które ratyfikowały tę konwencję możemy Czytelniczkom udostępnić.

Kto najczęściej podpisuje umowy kredytowe, kobiety, marynarze czy może jednak wspólnie?

Wspominając ostatnie 10 lat współpracy z Marynarzami, najczęściej na podpisaniu umowy klienci pojawiają się wspólnie. Ale też nie rzadką sytuacją jest podpisywanie umowy przez samą Żonę / partnerkę. W odpowiedzi na taką sytuację otaczamy merytoryczną opieką Panie, które samodzielnie finalizują sprawy kredytowe. Jednak zanim dojdzie do podpisania umowy często jest tak, że proces przygotowawczy albo jego część, jest prowadzony przez panie.

Na co kobieta załatwiająca formalności powinna zwracać szczególna uwagę?

Przede wszystkim od strony bankowej, powinna mieć komplet aktualnych dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku kredytowego. Prawidłowo spisane pełnomocnictwo oraz nie bać się negocjować warunków cenowych z deweloperem, bankiem. rzeczoznawcą majątkowym, notariuszem itp. Szczególną uwagę należy także zwrócić na sytuację prawną wybranej nieruchomości, a w tym pomoże doświadczony doradca bankowy, który potrafi wychwycić zagrożenia i poinformuje o ryzykach związanych z transakcją.

Czy są jakieś obostrzenia albo dodatkowe wymagania spowodowane tym, że jeden z kredytobiorców pracuje na morzu?

Właściwie jedynym wymogiem jest posiadanie pełnomocnika na lądzie z uwagi na charakter pracy, częste nieobecności w kraju i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z bankiem. Warto również pamiętać, że w związku z tym iż Marynarz osiąga swoje dochody w walucie obcej, to zgodnie z obowiązującą rekomendacją KNFu, zaciągany kredyt mieszkaniowy będzie musiał być w tej samej walucie co waluta głównego dochodu rodziny.

SZCZECIN

LASTADIA OFFICE

Zbożowa 4A/II piętro
70-653 Szczecin

GDAŃSK

OLIVIA BUSINESS CENTER

Al. Grunwaldzka 472
wejście A, piętro 1
80-309 Gdańsk

POZNAŃ - MALTA

MALTA OFFICE PARK

ul. Baraniaka 88E/F
61-166 Poznań

WROCŁAW

BUSINESS LINK

ul. Rzeźnicza 28-31
50-130 Wrocław

WARSZAWA

BUSINESS LINK ASTORIA

ul. Przeskok 3
00-032 Warszawa

Misja

Naszą misją jest skuteczne i optymalne cenowo realizowanie marzeń naszych Klientów związanych z zakupem lub budową nieruchomości.

Biuro

Zbożowa 4A II piętro
70-653 Szczecin

Kluczowe wartości

Profesjonalizm
Odpowiedzialność
Uczciwość